tavuk yemekleri hamdi usta


Hakkımda

  • Bendeniz pilavcı hamdi, üç çalışanımla birlikte şahsıma ait esnaf lokantamın sahibi ve aşçısıyım. Eşim, ben ve yedi çocuğumla birlikte İstanbul, Sarıyer sırtlarında bulunan gecekondumda yaşıyorum.

  • İlk mektepten sonra kendime ait üç tekerli seyyar arabamla uzun zaman pilavcılık yaptım. Sarıyer'de kime sorsanız pilavcı Hamdi'yi tanır. Gel zaman git zaman sonrasında pilav işimimi bıraktım, tek masalık köfte piyaz dükkanımı açtım.

  • Bi zaman sonra kuru pilav işine takıldım. Dükkanımda son zamanda ağırlıklı tavuk işi yaparım. Esnafımız sağ olsun, elimin lezzetini hoş bulduklarını söylerler. Bu biloğu yiğenim Cemal'in kuvvetli israrına dayanamayıp açtım. Bu sayede tecrübelerimi vatandaşlarımla paylaşacağam.

  • Bu bilokta tamamen tavuk yimekleriyle ilgili tarif vereceğim. İnşallah tariflerimden memnun kalırsınız, bizde karınca kararınca hoşnut oluruz. Bu bilok hepimize hayırlı olur inşallah.

  • Blogda yayınlanmış ve yayınlanacak olan tariflerimin tamamı; fakire fukaraya, garibe gurabaya, yetime yoksula dula, müzmin bekara, şantiyede çalışana, boş gezen emekliye, gurbetteki emekçiye, evde kalan öğrenciye, tuzu kurulara ve bilcümle tuzsuzlara adanmıştır. Yapın yiyin tadını çıkarın hemi.